صدور دفترچه صیغه نامه/ آیا صیغه نامه ثبت می شود؟

یکی از سنت های مقدس در کشور ایران، ازدواج است که از دو نوع دائم و موقت تشکیل شده است. دفترچه صیغه نامه مدارکی است که رابطه زوجیت را در ازدواج موقت اثبات می کند. صدور دفترچه صیغه نامه برای زوجینی که میان آنها صیغه محرمیت جاری شده است، لازم و ضروری است تا بتوانند بدون بروز مشکل در اماکن تفریحی واقامتی اوقات خوشی را سپری کنند. همچنین در صورت بروز مشکل بتوانند خود را از مجازاتهای بعدی مصون نگه دارند. اگر می خواهید در رابطه با نحوه صدور دفترچه صیغه نامه بیشتر بدانید و یا با این سوال مواجه شده اید که آیا صیغه نامه ثبت می شود، مطالعه این مطلب از موسسه وکیل من را از دست ندهید.

شرایط و نحوه صدور دفترچه صیغه نامه

همانطور که گفته شد در کشور ما به دو روش می توان سنت ازدواج را اجرا کرد. ازدواج دائم که باید حتما” در محضر یا همان دفترخانه ثبت شود، چرا که در غیر اینصورت برای زوج مجازات های قانونی مانند حبس را در پی دارد. اما در ازدواج موقت افرادی که قصد دارند صدور دفترچه صیغه نامه برای آنها انجام شود، باید در محضر حاضر شده و پس از ارائه مدارک لازم توسط یک عاقد شرعی خطبه محرمیت جاری شود تا این محرمیت رسمیت پیدا کند. پس از انجام مراحل فوق، محضردار هزینه دفترخانه را دریافت کرده و برای زوجین عقدنامه موقت یا صیغه نامه محضری صادر می کند.

اگر به دنبال دریافت دفترچه صیغه نامه آنلاین هستید و می خواهید به صورت غیر حضوری از معتبرترین دفترخانه در تهران یک صیغه نامه آنلاین دریافت کنید، بدون شک  دفترخانه ازدواج وکیل من می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. زیرا این موسسه با داشتن سالها سابقه در زمینه مسائل ازدواج قادر است صیغه نامه معتبر، شرعی و کاملا قانونی را در کمترین زمان برای شما صادر کند. صیغه نامه صادره از سوی این موسسه مطرح و معتبر دارای هولوگرام و مهر برجسته است.

بیشتر بخوانید : دریافت صیغه نامه برای کلانتری

بیشتر بخوانید : مدارک لازم برای صیغه نامه

آیا صیغه نامه ثبت می شود؟

همانطور که گفته شد صیغه نامه محضری در اصل یک سند ازدواج است که پس از ثبت آن در محضر توسط سردفتر صادر شده و به زوجین ارائه می شود. صدور دفترچه صیغه نامه تنها پس از ارائه مدارک لازم و جاری شدن خطبه محرمیت انجام می شود. در صورتی که ازدواج موقت ثبت شود، مزایای خاص خود را به همراه دارد. به عنوان مثال در صورتی که زوجه باردار شود، می تواند برای طفل خود شناسنامه دریافت کند. از جنبه دیگر در صورت ثبت، ازدواج موقت رسمیت بیشتری خواهد داشت.

در صیغه نامه محضری چه مواردی ثبت می شود؟

در این قسمت از صیغه نامه محضری، مشخصات کامل زوج و زوجه ثبت می شود که شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، تاریخ گواهی پزشکی و مرجع صدور آن است. این اطلاعات باید به تایید و امضا زوجین برسد. لازم به ذکر است اگر دختر باکره باشد، امضا و رضایت پدر او لازم و ضروری است. همچنین میزان مهریه باید در عقد موقت ذکر شود، در غیر اینصورت آن عقد باطل است. بنابراین در هنگام صدور دفترچه صیغه نامه، باید حتما مهریه زن مشخص و در دفترچه صیغه نامه ذکر شود. شرط دیگر که درستی ازدواج موقت را نشان می دهد، ذکر مدت زمان صیغه است. مدت صیغه نامه باید در صیغه نامه محضری حتما” درج شود و بعد از پایان تاریخ ذکر شده صیغه نامه دیگر ارزش حقوقی ندارد.

صدور دفترچه صیغه نامه/ آیا صیغه نامه ثبت می شود؟

موسسه وکیل من در تهران با داشتن وکلای متخصص و تجربه فراوان در زمینه امور ازدواج و طلاق قادر است در کمترین زمان یک صیغه نامه محضری معتبر و شرعی را با کمترین هزینه برای شما صادر کند.

چرا صدور دفترچه صیغه نامه اهمیت دارد؟

حال که با صیغه نامه محضری و شروط موجود در آن آشنا شدید، ممکن این سوال برای شما ایجاد شود که چرا صدور صیغه نامه اهمیت دارد؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم که دریافت دفترچه صیغه نامه در سه مورد لازم است :

  • اگر بین زوج و زوجه برای ثبت کردن عقد توافق شده باشد.
  • اگر تهیه و صدور دفترچه صیغه نامه محضری یکی از شروط ضمن عقد باشد.
  • اگر زوجه در طول دوره صیغه موقت باردار شود و قانونگذار زوجین را ملزم به ثبت عقد موقت می کند که برای صدور شناسنامه برای فرزند ضروری است.

بیشتر بخوانید : صیغه نامه معتبر برای هتل

بیشتر بخوانید : کیش رفتن با دوست دختر

مدارک لازم برای صدور صیغه نامه

در این بخش از مقاله به معرفی مدارک مورد نیاز برای صدور صیغه نامه میپردازیم :

  1. کارت ملی و شناسنامه زوج و زوجه
  2. دو قطعه عکس ۳ در ۴
  3. شناسنامه و کارت ملی ولی زوجه و حضوری وی، برای ازدواج موقت دختر باکره
  4. طلاق نامه یا گواهی فوت همسر، در صورتی که زوجه قبلا ازدواج کرده باشد.

شما می توانید با در دست داشتن مدارک فوق و مراجعه به موسسه وکیل من در تهران، صیغه نامه کاملا معتبر و قانونی را دریافت کنید. همچنین امکان صدور صیغه نامه آنلاین یا اینترنتی توسط موسسه وکیل من برای متقاضیان در سراسر ایران فراهم شده است.

صدور دفترچه صیغه نامه در موسسه وکیل من

آیا شما هم به دنبال یک موسسه معتبر جهت صدور دفترچه صیغه نامه هستید؟ اگر می خواهید در کمترین زمان و به صورت اینترنتی یک صیغه نامه دارای هولوگرام با مهر برجسته محضری دریافت کنید، در انتخاب دفترخانه ازدواج و طلاق وکیل من در تهران شک نکنید. این موسسه حقوقی معتبر قادر است با پشتوانه و تجربه بالای خود در زمینه مسائل ازدواج و طلاق با دریافت کمترین هزینه و در سریع ترین زمان برای شما صیغه نامه اینترنتی صادر کند.

بیشتر بخوانید: صیغه نامه برای هتل

شما قادر هستید به آسانی و خیلی سریع معتبرترین دفترچه صیغه نامه را از این دفترخانه دریافت کنید و با همراهتان اوقات خاطره انگیزی را با آرامش و بدون نگرانی تجربه کنید. این صیغه نامه از سوی تمامی اماکن تفریحی، اقامتی و اداری پذیرفته می شود. لازم است بدانید وجود هولوگرام و مهر برجسته در صیغه نامه یک مسئله مهم و ضروری است و در صورت عدم وجود آن صیغه نامه اعتباری ندارد.

تماس با وکیل من

  • شماره همراه: 09931080520
  • مناطق تحت پوشش:تمام استان تهران و کرج

پانوشت : صدور دفترچه صیغه نامه، آیا صیغه نامه ثبت می شود، صیغه نامه آنلاین، هزینه صیغه نامه، صیغه نامه اینترنتی

به این پست رای دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *