صیغه نامه غیرحضوری

ازدواج و تشکیل خانواده، امری بسیار پسندیده است که با توجه به فرهنگ و دین هر جامعه، به شکل‌های مختلفی انجام می‌گیرد. در نظام حقوقی کشور ایران، ازدواج به دو روش قابل انجام است. ازدواج موقت و ازدواج دائم. ازدواج دائم، حتماً باید ثبت شود، اما ثبت ازدواج موقت، فقط در شرایط بخصوصی لازم است ثبت گردد که پس از ثبت آن، سندی به نام صیغه نامه محضری صادر و به زوجین تحویل داده خواهد شد.

صیغه نامه محضری، سندی است که پس از خوانده شدن خطبه عقد موقت، میان زوجین توسط سردفتردار صادر می‌گردد. در این مطلب قرار است به بررسی مراحل و شرایط دریافت صیغه نامه غیرحضوری و صدور صیغه نامه با مهربرجسته غیرحضوری بپردازیم. برای دریافت صیغه نامه معتبر با مهربرجسته میتوانید با موسسه وکیل من تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره روش های اثبات زوجیت

منظور از ازدواج موقت چیست؟

به صورت کلی ازدواج موقت، نوعی توافق میان زن و مرد می‌باشد که برای مدت مشخص شده‌ای انجام می‌گیرد و پس از اتمام این مدت، عقد به صورت خودکار باطل خواهد شد. جهت ازدواج موقت معمولا فردی بنام عاقد از هر دو طرف وکالت گرفته، به خانم می‌گوید: «زَوَّجتُ مُوکِّلَتی (نام خانم) مُوَکَّلی (تام آقا) فِی المُدَّۀِ المَعلُومَۀِ عَلَی المَهر المَعلُوم»

سپس با وکالت از آقا می‌گوید: «قَبِلتُ التَّزویجَ لِمُوَکِّلی (نام آقا)

روش دیگری هم وجود دارد که زن و مرد بدون وجود عاقد، متن را خوانده و به هم محرم می‌شوند.

شرایط صیغه موقت بدون ثبت در شناسنامه

عموماً صیغه موقت در شناسنامه ثبت نمی‌گردد و البته از نظر قانونی نیز مشکلی ندارد. توافق بین زوجین مهمترین مساله در زمان جاری شدن صیغه موقت می‌باشد. با مشخص کردن مهریه و مدت معین زوجین می‌توانند بدون ثبت، عقد موقت را جاری نمایند. ثبت صیغه موقت اجباری نیست. فقط توافق زوجین، تعیین مدت صیغه و تعیین مهریه زن ملاک می‌باشد.

بیشتر بخوانید : درباره رزرو هتل با صیغه نامه بیشتر بدانید!

صیغه نامه غیرحضوری

ازدواج موقت غیر حضوری چه نوع ازدواجی است؟

منظور از ازدواج غیر حضوری، عقدی است (اعم از دائم و موقت) که به دلیل غیبت زوجین با استفاده از ابزارهای ارتباطی، نظیر تلفن و اینترنت، عقد ازدواج را منعقد می‌نمایند. از نظر قانونی و شرعی، ازدواج غیر حضوری صحیح می‌باشد و در قانون الزامی مشخص نشده است که زن و مرد حتما باید در هنگام خوانده شدن خطبه عقد در مکان مشخص شده حاضر باشند. در ازدواج موقت اصلی ترین موضوع داشتن رضایت طرفین و همچنین داشتن شرایط لازم برای انجام آن است.

در عقد موقت لازم است پس از خوانده شدن صیغه محرمیت، مواردی برای متن صیغه نامه لحاظ شود که در ادامه به آنها پرداخته‌ایم:

  • مشخصات هویتی زوجین : مشخصات زوج و زوجه شامل نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، کد ملی، شماره و تاریخ گواهی پزشکی و محل صدور باید نوشته شده و توسط زوجین، تایید شود و امضا گردد. امضای ولی دختر باکره نیز لازم می‌باشد.
  • تعیین مهریه : از شرایط صحت صیغه، تعیین مهریه می‌باشد. زوجه می‌تواند مهریه مشخص شده در صیغه نامه محضری را در حین ازدواج یا پس از انقضای مدت صیغه نامه، مطالبه و دریافت نماید.
  • مدت صیغه : به موجب ماده ۱۰۷۶ قانون مدنی، تعیین مدت صیغه یکی از شرایط لازمی است که باید در صیغه نامه درج گردد.

این موسسه صدور صیغه نامه با مهربرجسته غیرحضوری را انجام می‌دهد. لذا شما عزیزان در صورتی که تمایل به دریافت صیغه نامه غیرحضوری دارید؛ می‌توانید با شماره‌های تعیین شده در سایت تماس حاصل نمایید.

بیشتر بخوانید : شرایط دریافت صیغه نامه برای سفارت

 مدارک لازم برای صدور صیغه نامه غیرحضوری

  • شناسنامه و کارت ملی زوج و زوجه
  • دو قطعه عکس ۳ در ۴ زوج و زوجه
  • طلاق نامه و گواهی فوت همسر زن مطلقه یا بیوه
  • وکالت نامه محضری پدر دختر (در صورتی که  باکره باشد)

مشخصات دفترچه صیغه نامه با مهر برجسته معتبر

صیغه نامه معتبر باید دارای هولوگرام رسمی و مهر برجسته باشد تا بتوان آن را به مراجع قضایی کافی باشد و بتوان آن را به اماکن اقامتی و دولتی ارائه نمود. همچنین حائز اهمیت است که مهریه و مدت صیغه در آن قید شده باشد.

پس از پرداخت وجه توسط شما، استعلام اطلاعات زوجین و تایید آن توسط این موسسه، خطبه عقد به وکالت از طرف زوجین خوانده می شود و صیغه نامه به صورت غیر حضوری صادر شده و به آدرس اعلامی زوجین ارسال می‎گردد.

لازم به ذکر است که مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده در صیغه نامه بر عهده زوجین می‌باشد.

پس از دریافت صیغه نامه غیر حضوری، زوجین باید بلافاصله محل های مربوط به خود در دفترچه را امضا کنند. توجه نمایید که صیغه نامه بدون امضای زوجین فاقد اعتبار بوده و به منزله باطل بودن عقد می‌باشد. ضمناً در صورت درج امضای غیر صحیح این موضوع جرم بوده و قابلیت پیگیری دارد.

بیشتر بخوانید : آیا با صیغه نامه میتوان به ملاقات زندانی رفت؟

مشخصات صیغه نامه غیرحضوری

اجرای غیرحضوری خطبه عقد در ازدواج موقت بهمراه صدور صیغه نامه با مهر برجسته و هولوگرام تشخیص اعتبار بصورت فوری در موسسه وکیل من انجام می‌شود و در سریعترین زمان ممکن به سراسر کشور ارسال خواهد شد. این صیغه نامه غیر حضوری دارای شرایط زیر می باشد:

✅معتبر برای همه ارگانها و اماکن دولتی و اقامتی مانند اماکن نیروی انتظامی، دادگستری و ثبت احوال، سفارتخانه، هتل و…
✅دارای اعتبار به منظور دریافت گواهی تولد و اخذ شناسنامه فرزند
✅ برای دریافت پروانه زناشویی اتباع خارجی معتبر باشد.

بیشتر بخوانید : مدارک و شرایط مورد نیاز صیغه اتباع

چگونگی دریافت صیغه نامه با مهربرجسته غیرحضوری

موسسه و دفترخانه ازدواج و طلاق وکیل من امکان صدور صیغه نامه غیرحضوری برای متقاضیان عزیز در تهران و دیگر مناطق ایران را فراهم نموده است. این صیغه نامه کاملا معتبر و به صورت دفترچه صیغه نامه با مهر برجسته صادر می‌شود. شما عزیزان جهت دریافت صیغه نامه غیرحضوری و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از طریق شماره تماس‌های مشخص شده با مشاوران حقوقی ما تماس گرفته و از مشاوره لازم برخوردار شوید.

موسسه حقوقی وکیل من با بهره مندی از وکلای متخصص در تمامی دعاوی و با داشتن سالها سابقه و تجربه مفتخر است بهترین خدمات حقوقی را به هموطنان عزیز در سراسر کشور در اسرع وقت ارائه دهد. آیا شما هم قصد دریافت صیغه نامه غیر حضوری با مهر برجسته را دارید؟ بدون تردید موسسه وکیل من در این راستا میتواند بهترین انتخاب شما باشد، چرا که با داشتن وکلای مجرب و کارآزموده و تجربه فراوان در امور دعاوی خانواده قادر است انتظارات مخاطبان خود را به بهترین نحو برآورده کند.

تماس با وکیل من

  • شماره همراه: 09931080520
  • مناطق تحت پوشش:تمام استان تهران و کرج

پانوشت : دریافت صیغه نامه غیرحضوری، صدور صیغه نامه با مهربرجسته غیرحضوری، صیغه نامه آنلاین

5/5 - (3 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *