وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی داشتن چه کمکی می تواند به شما بکند؟ یکی از دعاوی که در دادگاه ها بسیار وجود دارد، دعاوی املاک هستند. که این دعاوی معمولا به دلیل نداشتن وکیل و نداشتن اطلاعات کافی و لازم طولانی می شود و زیاد می شود. افرادی که در تهران ساکن هستند و دارای ملک هستند ممکن است برای خرید و یا فروش و تفکیک دچار مشکل شوند، در چنین شرایطی توصیه می شود که حتما از وکیل خوب استفاده کنند، به همین منظور وکیل ملکی در تهران می تواند به شما بسیار کمک کند که پرونده شما در کمترین زمان ممکن و با بهترین نتیجه به سرانجام برسد.

گروه وکیل من یکی از با سابقه ترین و مجرب ترین گروه وکلا در تهران و کرج می باشد. که در زمینه های مختلف نظیر وکیل ملکی، وکیل خانواده، وکیل کیفری و … در حال کار می باشد.

وکیل ملکی کیست؟

وکیل ملکی به فردی می گویند که در حوزه های مهم و اصلی حقوقی علم و تجربه دارد اما تخصص آن بیشتر در دعاوی ملکی می باشد. دعاوی ملکی به تمامی دعاوی می گویند که در خصوص اموال منقول و غیر منقول و انسان است. مقصود از اموال غیر منقول چیست؟ اموال غیر منقول به اموالی می گویند که امکان جا به جایی ندارد و نمی توان آن ها را حمل کرد. که می توان املاک و اراضی را جزیی از آن ها به حساب آورد.

املاک نیز به چند بخش تقسیم می شود. املاک تجاری، اداری، مسکونی و همین طور اراضی هم شامل اراضی داخل شهر و اراضی خارج از شهر می باشد. در این حالت است که وکیل ملکی تمامی این کار هایی که در این حوزه می باشد را انجام می دهند.

وکیل ملکی در تهران

چرا باید از وکیل ملکی استفاده کرد؟

با توجه به این که طرح دعوا در هریک از دعاوی مانند کیفری و یا حقوقی کار ساده ای نیست و لازم هست که دارای اطلاعات لازم و کافی باشید و همچنین حائز اهمیت می باشدف زیرا در صورتی که توجه و دقت لازم صورت نگیرد ممکن است تمام منفعت یک شخص تحت تاثیر قرار بگیرد، در صورتی که اشتباهی صورت پذیرد ممکن است که فرد دچار ضرر بشود. در صورتی که شما از یک وکیل خوب استفاده کنید می توانید این احتمال را بالا ببرید که پرونده شما به بهترین شکل انجام شود.


بیشتر بخوانید: یک وکیل ملکی خوب چه تاثیری می تواند بر روی پرونده شما داشته باشد؟


از طرف دیگر باید به این موضوع هم توجه کنید که در حال حاضر املاک دارای قیمت بسیار بالایی نسبت به سال های گذشته می باشد ذو بسیار با ارزش تر شده، پس گرفتن یک وکیل کار بلد باعث می شود که کار شما با کمترین ضرر ممکن ادامه پیدا کند و به نتیجه برسد. اگر در تنظیم دادخواست سهل انگاری و یا بی دقتی شود در این حالت هزینه کل دادرسی از بین می رود به همین جهت است که توصیه می شود بسیار خوب است که در زمینه ملکی از نظر یک وکیل استفاده کنید.

در خصوص مواجه با مشکلات ملکی باید به چه نکاتی توجه کنید؟

۱- در طرح دعاوی باید این مورد علیه کلیه ایادی قبلی باشد به این صورت که تمامی افرادی که قبلا این ملک را خریده اند و یا فروخته اند در نظر داشت تا به آخرین نفر برسد.

۲- باید در نظر گرفته شود که آیا این ملک به صورت وقف شده هست یا خیر، اگر که بود باید صاحب اصلی زمین مشخص شود.

۳-  در همه ی دعاوی های مربوط به املاک باید صاحب اصلی ملک مشخص شود، اگر چه که نام او ذکر نشده است، اما در اکثر دعاوی صاحب ملک نیز طرف دیگر دعوی قرار می گیرد.

۴- باید بررسی گردد که قرار داد با وکالت بوده و یا این خود شخص آن را به سرانجام رسانده اند.

۵-در صورتی که شرط داوری انجام شده باشد دیگر نمی توان به حالت معمول پرونده را پیش ببرند، زیرا که در این حالت باید از طریق نهاد داوری انجام گیرد.


بیشتر بخوانید:  در چه هنگام باید از مشاوره های وکیل ملکی استفاده کنیم ؟


یک وکیل ملکی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ویژگی که باید برای یک وکیل ملکی خوب در نظر بگیرید ابتدا دانش و علم اوست که به میزان کافی بر روی دانش حقوقی مسلط باشد زیرا که مباحث وکالت بسیار گسترده و پیچیده می باشد برای مثال حقوقی، کیفری، خانواده، ثبتی و ملکی و … که یک وکیل حاذق و زبده در زمینه ملکی باید متخصص در قوانین و مقررات امور ملکی باشد.

همان طور که در قسمت قبلی گفتیم یک وکیل ملکی خوب باید ابتدا دارای دانش و اطلاعات کافی و لازم باشد اما چیزی که در حوزه وکالت بسیار مهم است میزان تجربه ی وکیل می باشد. هر چه یک وکیل تعداد پروژه های بیشتری را انجام داده باشد دارای تجربه زیادی تری است و در نتیجه می تواند پرونده شما را بهتر مورد بررسی قرار دهد تا در نهایت بتواند در دادگاه به شیوه بهتری و با نتیجه تری از شما دفاع کند. در علم حقوق و در حوزه ی کاری وکالت میزان تجربه و سابقه بسیار مهم تر از میزان علم حقوق است.

در زمینه وکیل ملکی نیز شما باید در نظر بگیرید که فردی را که به عنوان وکیل انتخاب کردید چه قدر دارای تجربه است و چندین پرونده در حوزه ملکی داشته و سرانجام هر کدام آن ها چگونه بوده است. میزان دقت در انتخاب وکیل ملکی زیاد تر هست زیرا که با توجه به ارزش مند بودن املاک شما باید با احتیاط گام بردارید که کمترین ضرر ممکن و بیشترین سود را داشته باشید.

وکیل ملکی در تهران

یک وکیل ملکی در چه حوزه هایی اجازه ورود دارد؟

همان گونه که میدانید یک وکیل می تواند در زمینه های گوناگونی چون وکیل خانواده، حقوقی، کیفری، ثبتی و ملکی پرونده های وکالت را قبول کند اما توصیه می شود که اگر می خواعند به صورت تخصصی کار کنند باید تنها یکی از این موارد را ادامه دهند و فقط در آن حوزه قبول پرونده داشته باشند. این کار باعث می شود که یک وکیل بر روی یک حوزه و یک پرونده به شدت دقیق شود و همه ی ابعاد آن را پیدا کند و همین موضوع کمک می کند که او بیشترین بازدهی را داشته باشد و در نهایت نتیجه بسیار خوبی هم حاصل گردد.

از مواردی که وکیل ملکی می تواند در آن قبول پرونده داشته باشد می توان این موارد را بیان داشت:

۱- اخذ پایانکار

۲- مطالبه اجرت المثل ایام تصرف

۳- تدعاوی سه گانه تصرف

۴- تنظیم سند رسمی

۵- خلع ید

۶- تعدیل اجاره بها

۷- فسخ قرارداد اجاره

یک وکیل ملکی در دعاوی خلع ید چگونه فعالیت می کند؟

در زمینه پرونده های ملکی که در خصوص خلع ید می باشد و مالک بنا به هر دلیل راضی نیست که این ملک در تصرف فرد دیگری باشد. با گرفتن وکیل و به دنبال آن ارائه دادخواست خلع ید خواهان خارج کردن فرد متصرف شود.


بیشتر بدانید: حق الوکاله دعاوی خلع ید چه قدر است؟ 


وکیل ملکی در دعاوی سر قفلی چه وظیفه ای دارد؟

هنگامی که برای امور سرقفلی با وکیل مربوطه صحبت می کنید، از شما مدارک و مستندات از قبیل اجاره نامه، سند سرقفلی و سایر مدارک مربوطه و لازمه را دریافت می کند و بررسی می کند تا متوجه شود کدام طرح دعوا بهتر هست که انجام شود و در نهایت در خصوص هزینه ای که پرونده شما خواهد داشت به شما توضیح می دهد. اما خود سرقفلی چیست؟

سرقفلی چیست؟

سرقفلی به حقی گفته می شود که مستاجر با توجه به هزینه ای که می کند می توتند آن را از مالک دریافت کند. به دنبال آن دیگر نیاز نیست که اجاره ی زیادی بدهد بلکه با پرداخت هزینه کم تری می تواند از آن استفاده کند. سرقفلی دارای انواع مختلفی است: اجاره صرف ملک بدون اخذ سرقفلی، اجاره ملک و واگذاری سرقفلی، انتقال ملک با سرقفلی.

بهره گرفتن از وکیل برای گرفتن پایان کار

استفاده کردن از وکیل برای گرفتن پایان کار می تواند بسیار کمک کننده باشد زیرا که گرفتن پایان کار مراحل زیاد و پیچیده ای دارد و د صورتی که افراد ذی نفع به دنبال انجام این کار باشند ممکن است زمان زیادی از آن ها گرفته شود و به درستی هم به اتمام نرسد.

اما با استفاده از وکیل می توانید این کار را در حداقل زمان و بدون کارشکنی انجام دهید.

اما خود پایان کار گرفتن به معنای این است که این ملک بدون هیچ تخلفی ساخته شده است و بر طبق معیار های فنی و مهندسی شهرداری کاملا تایید شده است. بعد از گرفتن پایان کار است که می توان به تفکیک و گرفتن سند شش دانگ از اداره ثبت محل اقدام کنید.


بیشتر بخوانید: مجازات جعل اسناد و جعل مدرک چیست؟


برای رسیدگی به امور ملکی باید به کدام مرجع رفت؟

برای رسیدگی به دعاوی ملکی، لازم است به دادگاه های همان منطقه که محل وقوع ملک است مراجعه کنید. ممکن است طرف دعوا در شهر دیگری باشد و اما ملک در شهر دیگر در این صورت ملاک تعیین مرجع قضایی صالح محل وقوع ملک است.

گرفتن وکیل ملکی چه فایده ای دارد؟

گرفتن وکیل ملکی می تواند در اجرا و پیش برد دعاوی ملکی تاثیر گذار باشد و این روند را تسریع بخشد و باعث شود که این مسیر با پیچیدگی کمتر ادامه پیدا کند و به نتیجه دلخواه برسد. همان طور که پیش تر گفتیم با توجه به ارزش بالای ملک در حال حاضر، پس دعاوی که مربوطه به ملک هستند دارای اهمیت بالایی هستند، زیرا که در صورتی که به خوبی به دادگاه اثبات نشود ممکن است که حقی ضایع شود و یا این که افراد ذی نفع متضرر شوند.

برخی از دعاوی مانند سرقفلی، حق کسب لازم هست که از وکیل و توصیه های او برای این کار حتما استفاده کنید. علت چیست و چرا توصیه می شود که از وکیل استفاده شود؟

در دعاوی مانند سرقفلی که تفکیک نشده است، اما در قانون این تفکیک وجود دارد، بهتر هست که حتما وکیل در دعاوی حضور داشته باشد.

خلع ید از جمله مواردی هست که حتما توصیه می شود از وکیل استفاده کنید زیرا که ممکن است خلع ید یا حکم تخلیه اشتباه شود در این صورت در دادگاه رد می شود.

یکی دیگر از مواردی که خوب است از وکیل استفاده شود تنظیم سند رسمی می باشد که در طی آن در صورتی که وکیل گرفته باشید این کار در مدت زمان کم و حتی بدون نیاز به خریدار انجام می شود.

لازم به ذکر است که بگوییم در طرح دعاوی ملکی نحوه طرح دعوا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و پس از آن در روند دادرسی و در تعیین محدوده ی حق اصحاب دعوا تاثیر اساسی میگذارد. در نهایت برای این که این دعوی دچار مشکل های اضافی و چالش های ناخواسته نشود بهتر هست که حتما از وکیل استفاده کنید. وکیل دعاوی ملکی فردی است که می تواند دعوی شما را به خوبی پی ریزی کند و بعد آن را دنبال کند.

به علت این که تعداد قوانین زیاد است و مشابه هم زیاد دارد، تفکیک و تشخیص آن ها از هم کار راحتی نیست و یک فر عادی نمی تواند بدون دانش و تجربه لازم این کار را انجام دهد. به همین دلیل لازم هست که یک وکیل که خبره است و هم دانش بالایی دارد و هم این که تجربه زیادی دارد و پروژه های زیادی را هم داشته است این کار را انجام دهد. در این حالت است که نتیجه ی خوبی گرفته می شود.

برای مثال وقتی که یک ملکی توسط فردی غیر از مالک تصرف شده باشد در چنین هنگامی است که تشخیص این که این دعوی تصرف عدوانی است یا یک دعوی کیفری برعهده فردی است که به اندازه کافی در این بخش دارای تجربه و دانش می باشد که مقصود ما از این فرد وکیل ملکی متخصص است.

علت تکرار و توصیه ما به گرفتن وکیل برای امور ملکی این است که در این حوزه امکان ضایع شدن فرد در صورتی که قوانین را نداند وجود دارد و ممکن است فرد خانه و یا آن ملک را از دست دهد و حقش ضایع شود.دعاوی ملکی مختلفی همچون سرقفلی، تخلیه ملک مسکونی، دعوی تصرف عدوانی و … وجود دارد.

وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی در تهران

گروه وکیل من که متشکل از تعدادی وکیل با تجربه و متخصص در انواع زمینه های کاری می باشد، می تواند شما را در زمینه های مختلفی چون دعوی ملکی، خانواده، کیفری، ثبتی و … یاری رساند. گروه وکیل من تنها برای هر یک از این قسمت ها دارای یک وکیل متخصص و زبده می باشد. که شما می توانید با اطمینان خاطر پرونده خود را دست آن ها بسپارید. وکیل من سعی داشته است که گروه وکلای خود را با وکلایی که علاوه بر این که دانش کافی و لازم را دارند میزان تجربه بالایی را هم داشته باشند انتخاب کند. در زمینه وکالت این تجربه است که حرف اول را میزند. هر چه قدر که میزان تجربه و پرونده هایی که یک وکیل انجام داده باشد بیشتر باشد نشانگر این است که این وکیل به ابعاد مختلف یک پرونده ملکی اشراف بیشتری دارد. این گونه می تواند از طریق راه های قانونی و با هزینه مناسب تر و همین طور در مدت کمتر شما را به نتیجه برساند.
گروه وکیل من به عنوان وکیل ملکی در تهران شناخته می شوند، علاوه بر این که در کرج هم فعالیت دارند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وکیل ملکی در تهران و همین طور هزینه ها می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.
 پانوشت: وکیل ملکی در تهران، بهترین وکیل ملکی در تهران، وکیل ملکی متخصص در تهران، وکیل ملکی، وکیل سرقفلی در تهران، وکیل حکم تخلیه در تهران، وکیل سرقفلی در تهران، وکیل تصرف عدوانی در تهران 
5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *