ارث بردن زن و مرد از یکدیگر، یکی از تفاوت های اصلی بین ازدواج دائم و موقت است. طبق قانوان مدنی، زن و مردی که با یکدیگر عقد کرده اند و در هنگام فوت در محرمیت هم باشند از یکدیگر ارث میبرند. اگر به دنبال پاسخ برای این سوال هستید که آیا در صیغه موقت ارث تعلق می گیرد یا خیر، تا پایان این مطلب از موسسه وکیل من در رابطه با ارث در صیغه موقت با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : هتل هایی که شناسنامه نمی خواهند

بیشتر بخوانید : آیا می توانم با دوست دخترم در هتل بمانم؟

آیا در صیغه موقت زن از شوهر ارث میبرد؟

در عقد موقت زن از مرد به ارث نمی برد اما برای این امر راهکارهایی وجود دارد. براساس ماده ۹۴۰ قانون مدنی اگر زوجیت دائم باشد و در صورتی که ممنوع از ارث نباشند از همدیگر به ارث میبرند. ذکر این مطلب حائز اهمیت است که تنها زن و مردی از یکدیگر به ارث میبرند که عقد آنها دائمی باشد. در نکاح موقت تنها راه ارث بردن زن و مرد از یکدیگر این است که هنگام عقد موقت، زوج شرط کند که در صورت وصیت از هم به ارث ببرند.

مهم ترین تفاوت های عقد موقت و دائم با یکدیگر در رابطه با موضوعاتی مانند طلاق، ارث و مهریه است. در ازدواج دائم زن و مرد با توجه به شرایطی مانند داشتن فرزند از یکدیگر ارث می برند. اما این موضوع در عقد موقت صادق نیست، چرا که در عقد دائم این امر نامحدود است و به عمر زن یا شوهر بستگی دارد. اما هنگامی که پیوند ازدواج به مدت چند ماه، چند ساعت یا چند روز محدود شده است. زن و مرد نمی توانند از هم ارث ببرند.

ممکن است زن و مرد بخواهند که مساله ارث بری در صیغه نامه قید شود اما این شرط در مورد نفقه ممکن است درست باشد، اما در مورد ارث بردن این شرط تاثیری ندارد. در پاسخ به این سوال که آیا در عقد موقت زن ارث میبرد باید گفت هیچ یک از همدیگر ارث نمی برند. بنابراین در صیغه موقت زن و شوهر از هم به ارث نمی برند.

جهت کسب اطلاعات جامع تر به سایت موسسه حقوقی وکیل من مراجعه نمایید.

آیا در صیغه موقت ارث تعلق میگیرد؟

بیشتر بخوانید : دریافت برگه صیغه نامه ۹۹ ساله

بیشتر بخوانید : شرایط گرفتن صیغه نامه محضری

دریافت صیغه نامه آنلاین

در این مقاله به این مساله پرداختیم که آیا در صیغه موقت ارث تعلق می گیرد؟ اگر به دنبال دریافت اطلاعات و جزئیات بیشتر در رابطه با ارث در صیغه موقت هستید موسسه حقوقی وکیل من می تواند بهترین راهنمای شما باشد. موسسه و دفترخانه وکیل من در تهران با داشتن وکلای متخصص یکی از معتبرترین موسسات حقوقی در تهران است که در زمینه های حقوقی مانند ازدواج و طلاق فعالیت دارد. این موسسه با صدور صیغه نامه آنلاین به صورت کاملا شرعی و قانونی دارای هولوگرام و مهر برجسته امر ازدواج را برای زوجین به آسانی مهیا نموده است. جهت دریافت صیغه نامه اینترنتی معتبر از موسسه وکیل من در تهران کمک بخواهید.

بیشتر بخوانید : آیا صیغه نامه ثبت می شود؟

بیشتر بخوانید: صیغه نامه برای هتل

تماس با وکیل من

  • شماره همراه: 09931080520
  • مناطق تحت پوشش:تمام استان تهران و کرج

پانوشت : صیغه نامه آنلاین، صیغه نامه اینترنتی، صیغه نامه با مهر برجسته، سایت صدور صیغه نامه

به این پست رای دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *