ازدواج جهت برآورده کردن نیازهای زن و مرد و همراهی در زندگی بنا نهاده شده است. با مطالعه این مطلب از موسسه حقوقی وکیل من با احکام صیغه موقت آشنا می شوید و مطالب کامل و مفیدی در رابطه با احکام صیغه ساعتی یا ۹۹ ساله به دست می آورید. لازم به ذکر است این نوشته تنها جهت آشنایی شما با احکام صیغه است. موسسه وکیل من هیچگونه فعالیتی در زمینه معرفی فرد جهت ازدواج موقت یا دائم ندارد. لطفا برای پرسش در خصوص سوالات شرعی و یا معرفی فرد برای ازدواج با ما تماس نگیرید. ایجاد هر گونه مزاحمت پیگرد قانونی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید : هتل هایی که شناسنامه نمی خواهند

احکام صیغه موقت

یکی از احکام صیغه موقت این است که زوج و زوجه هر دو راضی باشند. تفاوت ازدواج دائم و موقت در این است که بسیاری از احکام عقد موقت با عقد دائم متفاوت است و بسیاری از الزامات عقد دائم در احکام عقد موقت وجود ندارد. از احکام صیغه موقت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • خواندن صیغه محرمیت توسط فرد عاقل و بالغ
  • مشخص کردن مهریه
  • تعیین مدت زمان عقد موقت
  • رضایت قلبی دو طرف برای ازدواج
  • هنگام جاری شدن نکاح موقت زن نباید در نکاح موقت با مرد دیگری باشد و اگر هم قبلا ازدواج کرده است، باید عده او تمام شده باشد. عده صیغه موقت در حدود ۴۵ روز است.
  • عقد کردن زن زناکار در ازدواج موقت بر مرد حرام است.
  • صیغه موقت بدون اجازه پدر مورد قبول نیست و ازدواح موقت بدون اجازه پدر باطل است.

بیشتر بخوانید : آیا می توانم با دوست دخترم در هتل بمانم؟

بیشتر بخوانید : دریافت برگه صیغه نامه ۹۹ ساله

احکام صیغه ساعتی

صیغه ساعتی محرمیت از نوع کوتاه مدت است که با مهریه مشخص بین مرد و زن جاری می شود. این نوع محرمیت برای جلوگیری از گناه کاملا مورد تایید است. از نظر مراجع تقلید زمان صیغه موقت ساعتی براساس توافق طرفین انجام می شود. لازم است بدانید مجموع زمان مدت صیغه ساعتی نمی تواند از مجموع عمر زوج و زوجه یا یکی از آنها بیشتر باشد. صیغه موقت ساعتی را می توان در هر مدت انجام داد، اما میبایست احکام ازدواج دائم برای ازدواج موقت هم اجرا شود.

بیشتر بخوانید: صیغه نامه برای هتل

صیغه موقت ساعتی مانند دیگر صیغه های موقت است و فقط زمان آن محدودتر است. لازم به ذکر است با پایان مدت صیغه ساعتی طرفین به یکدیگر نامحرم شده و صیغه نامه باطل می شود. یکی از ارکان اصلی در صیغه موقت ساعتی، مهریه است و در صورتی که مهریه تعیین نشود صیغه نامه باطل می شود. میزان مهریه براساس توافق طرفین تعیین می شود. در صورت داشتن رابطه جنسی، نگه داشتن عده پس از این نوع ازدواج هم برای زوجه الزامی است.

احکام صیغه موقت چیست؟(صیغه ساعتی یا 99 ساله)

احکام صیغه ۹۹ ساله

طبق احکام صیغه ۹۹ ساله، زن و مرد با دلایل مشخص مثل جنون و مشکلات جنسی می توانند اقدام به فسخ صیغه نامه کنند. اگر یکی از طرفین در صیغه ۹۹ ساله فوت کند، صیغه نامه خودبخود باطل می شود. همچنین اگر مهریه تعیین نشود، صیغه نامه نیز فسخ خواهد شد. اگر میان زن و مرد رابطه جنسی برقرار نشود، مرد می بایست تمام مهریه تعیین شده را بپردازد. در صیغه ۹۹ ساله به زوجه نفقه تعلق نمی گیرد و زوجه از زوج ارث نمی برد. اگر زوجه باردار شود یا ضمن عقد شرط شده باشد، صیغه نامه ۹۹ ساله باید به صورت محضری ثبت شود.

بیشتر بخوانید : گرفتن صیغه نامه محضری

بیشتر بخوانید : آیا صیغه نامه ثبت می شود؟

دریافت مشاوره رایگان از موسسه وکیل من

اگر به دنبال کسب اطلاعات کامل و جامع در رابطه با احکام صیغه موقت، صیغه ساعتی و ۹۹ ساله هستید و می خواهید صیغه نامه آنلاین دارای مهر برجسته و هولوگرام را از یک دفترخانه معتبر و مطرح دریافت کنید، دفترخانه و موسسه حقوقی وکیل من بهترین گزینه برای شما است. جهت دریافت جزئیات بیشتر از طریق شماره تماس که در ادامه آمده است با این دفترخانه تماس بگیرید و پس از کسب اطلاعات، در کمترین زمان با پرداخت هزینه ناچیز به صورت غیر حضوری صیغه نامه اینترنتی دریافت کنید.

تماس با وکیل من

  • شماره همراه: 09931080520
  • مناطق تحت پوشش:تمام استان تهران و کرج

بیشتر بخوانید : صیغه نامه آنلاین، صیغه نامه اینترنتی، صیغه نامه با مهر برجسته، سایت صدور صیغه نامه، هزینه صدور صیغه نامه

به این پست رای دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *