صیغه 99 ساله/ برگه صیغه نامه 99 ساله

صیغه نامه ۹۹ ساله نوعی از ازدواج موقت به شمار می رود که در ایران مورد قبول و شناخته شده است و همانطور که از نام آن مشخص است؛ مدت زمان عقد در این نوع از عقد موقت، ۹۹ سال است. صیغه نامه ۹۹ ساله یک عقد موقت کاملا شرعی است؛ اما در شناسنامه ثبت نمی شود و با خواندن خطبه عقد میان زوج و زوجه محرمیت به وجود می آید. اگر به دنبال دریافت برگه صیغه نامه ۹۹ ساله هستید؛ تا پایان این مطلب با موسسه وکیل من همراه باشید.

صیغه ۹۹ ساله چیست؟

به طور کلی عقد نکاح هنگامی موقت است که برای مدت مشخص شده ای بین زوجین جاری شده باشد. هنگام جاری شدن صیغه موقت، ذکر مدت صیغه در برگه صیغه نامه الزامی است؛ حال این مدت چند ساعت باشد یا چند سال. براساس ماده ۱۰۷۶ قانون مدنی در رابطه با عقد موقت، مدت عقد باید حتما مشخص شود. این مدت زمان باید به گونه ای مطرح شود که شروع و پایان آن کاملا مشخص و بدون ابهام باشد. برای صیغه نو دو نه ساله هم باید مدت زمان آغاز و پایان برای زوج و زوجه مشخص باشد.

اگر در برگه صیغه نامه نو و نه ساله مدت صیغه مشخص شود؛ اما زمان شروع و پایان آن معین نشود شروع این صیغه از زمان جاری شدن عقد محاسبه می شود.

جهت دریافت برگه صیغه نامه ۹۹ ساله دارای مهر برجسته و هولوگرام از موسسه وکیل من در تهران کمک بخواهید. شما میتوانید به صورت غیرحضوری درخواست خود را به این موسسه معتبر در تهران اعلام نمایید و در کمترین زمان موفق به دریافت صیغه نامه شرعی و قانونی شوید.

بیشتر بخوانید : شرایط گرفتن صیغه نامه محضری

بیشتر بخوانید : آیا صیغه نامه ثبت می شود؟

تفاوت صیغه ۹۹ ساله با ازدواج دائم

مدت زمان ازدواج، اصلی ترین تفاوت صیغه ۹۹ ساله با ازدواج دائم است. زیرا در ازدواج دائم مدت زمانی تعیین نمی شود. در صیغه نو دو نه ساله زوج و زوجه از یکدیگر به ارث نمی برند که این موضوع در ازدواج دائم درست نیست. تفاوت دیگر این است که در ازدواج دائم زوج موظف است به زوجه نفقه پرداخت کند. اما در عقد موقت زوج وظیفه ای برای پرداخت نفقه ندارد و این تنها در صورتی است که بین طرفین شرط شده باشد.

عدم برقراری رابطه جنسی می تواند یکی از شروط عقد موقت باشد و این شرط را نمیتوان برای ازدواج دائم گذاشت. در ازدواج دائم اگر زوج چند همسر داشته باشد باید بتواند از لحاظ هم خوابی بین همسران خود مساوات ایجاد کند. در صورتی که در ازدواج موقت این شرط وجود ندارد. قدرت اختیار زوجه آخرین تفاوت است. در ازدواج دائم زن برای انجام تمام امور خود حتی خارج شدن از خانه نیاز به اجازه همسز دارد؛ اما چنین موردی در ازدواج موقت صادق نیست.

صیغه 99 ساله/ برگه صیغه نامه 99 ساله

مدارک لازم برای صیغه ۹۹ ساله

  1. اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی زوج و یک قطعه عکس ۳ در ۴
  2. اصل و کپی شناسامه و کارت ملی زوجه و یک قطعه عکس سه در چهار
  3. شناسنامه پدر برای دختر دوشیزه
  4. ارائه سند طلاق یا گواهی فوت برای زن مطلقه یا بیوه

آیا به دنبال دریافت برگه صیغه نامه نو دو نه ساله هستید؟ شما میتوانید با در دست داشتن مدارک فوق به معتبرترین دفترخانه در تهران مراجعه کنید. دفترخانه ازدواج و موسسه حقوقی وکیل من با سالها سابقه و پشتوانه، یکی از موسسات معتبر در شهر تهران است و قادر است صیغه نامه آنلاین با مهر برجسته و دارای هولوگرام را برای شما در اسرع وقت صادر کند. شما میتوانید به صورت غیر حضوری و با پرداخت هزینه ای ناچیز موفق به دریافت برگه صیغه نامه نود و نه ساله کاملا معتبر از این موسسه معتبر شوید.

بیشتر بخوانید : صیغه نامه برای کلانتری

بیشتر بخوانید : مدارک لازم برای صیغه نامه

هزینه صیغه نامه ۹۹ ساله چقدر است؟

در موسسه وکیل من میتوانید با کمترین هزینه عقد خود را ثبت کنید. هزینه صیغه نامه ۹۹ ساله در سال ۱۴۰۲ سه میلیون تومان میباشد.

آیا صیغه نو دو نه ساله در شناسنامه ثبت می شود؟

اگر برای دریافت برگه صیغه نامه ۹۹ ساله به دفترخانه مراجعه کنید؛ مراحل عقد موقت همانند ازدواج دائم است؛ یعنی عقد موقت یا صیغه نود و نه ساله در شناسنامه هر دو طرف ثبت می شود. اما اگر طرفین بخواهند که عقد آنها در شناسنامه ثبت نشود مانعی ندارد. در روش دیگر عقد موقت توسط عاقد شرعی انجام می شود و به زوجین یک برگه صیغه نامه ۹۹ ساله ارائه می شود. به طور کلی ثبت ازدواج موقت در شناسنامه جدا از موارد قانونی اختیاری است؛ اما ثبت آن به زوجین جهت حفظ حق و حقوق آنها در صورت بروز مشکل و اختلاف توصیه می شود.

بیشتر بخوانید: صیغه نامه برای هتل

صیغه ۹۹ ساله چگونه باطل می شود؟

در صورتی که مدت عقد موقت توسط مرد بخشیده شود و یا مدت اعتبار عقد تمام شده باشد؛ صیغه نود و نه ساله فسخ می شود. همچنین در صورتی که مرد به مشکلاتی مانند نابینایی دو چشم، زمین گیر شدن جنون یا جذام دچار شود می تواند صیغه را باطل کند. در حالت دیگر اگر مرد به صورت طولانی مدت و حداقل ۶ ماه مفقود شود و یا مشکلات جنسی داشته باشد؛ زن قادر است به صورت یکطرفه صیغه را فسخ کند. همچنین اگر هنگام عقد حق فسخ برای زوجه در نظر گرفته شده باشد، زوجه نیز میتواند در صورت عدم تمایل به ادامه رابطه، عقد را فسخ کند.

شرایط صیغه ٩٩ ساله

برای جاری شدن صیغه نو دو نه ساله باید حتما صیغه عقد توسط یک وکیل یا خود زن و مرد جاری شود و تنها مبتنی بر رضایت و خواست زن و مرد نیست. براساس نظر برخی از فقها میتواند متن عقد را به زبان فارسی هم قرائت کرد.

در عقد موقت رضایت هر دو طرف بسیار مهم و ضروری است زیرا در صورت تن دادن به ازدواج موقت با اکراه، عقد باطل می شود.

برای دختر باکره اجازه پدر برای ازدواج موقت لازم است.

صیغه ۹۹ ساله یک نوع از عقد موقت به شمار میرود که تمامی شرایط عقد موقت را باید در آن رعایت کرد اما به دلیل اینکه مدت صیغه طولانی است نباید آن را با ازدواج دائم اشتباه گرفت.

بیشتر بخوانید : شرایط صیغه نامه برای هتل

دریافت برگه صیغه نامه ۹۹ ساله از موسسه وکیل من

اگر شما هم به دنبال یک دفترخانه معتبر جهت دریافت برگه صیغه نامه ۹۹ ساله هستید و می خواهید به صورت غیر حضوری صیغه نامه آنلاین دریافت کنید؛ بدون شک استفاده از خدمات موسسه وکیل من در تهران می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این موسسه مطرح و برجسته با سالها سابقه و برخورداری از وکلای متخصص یکی از دفترخانه های ازدواج و طلاق شناخته شده در تهران است. صیغه نامه ۹۹ ساله دارای هولوگرام و مهر برجسته را با اعتبار شرعی و قانونی از موسسه وکیل من بخواهید.

تماس با وکیل من

  • شماره همراه: 09931080520
  • مناطق تحت پوشش:تمام استان تهران و کرج

پانوشت : صیغه ۹۹ ساله، برگه صیغه نامه ۹۹ ساله، صدور صیغه نامه آنلاین، صیغه نامه اینترنتی، سایت صدور صیغه نامه

به این پست رای دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *