ازدواج امری مقدس است و به منظور آسایش جسم و روح زن و شوهر قرار داده شده و در اسلام نیز بسیار به آن تاکید شده است. برای عدم سازگاری زن و شوهر نیز راهکاری وجود دارد که خداوند آن را حلال قرار داده است. طلاق به معنای جدایی از قید زناشویی و بیرون آمدن از نکاح است. اگر می خواهید در خصوص طلاق و طلاق توافقی بیشتر بدانید ما به شما وکیل طلاق توافقی در کرج را معرفی می کنیم. اگر در استان البرز زندگی می کنید، وجود یک وکیل خبره طلاق در کرج می تواند در کوتاه تر شدن پروسه طلاق به شما کمک کند. بهترین وکیل خانم برای طلاق کرج از جمله اعضای کادر مجرب موسسه حقوقی وکیل من است.

چه مدارکی برای طلاق توافقی نیاز است؟

 • عقدنامه
 • کپی کارت ملی زوج و زوجه
 •  شناسنامه زوج و زوجه
 • توافق نامه مبتنی بر توافق زوجین بر روی همه حقوق اعم از مهریه و نفقه و حضانت فرزندان و…
 • در صورت دادن حق طلاق به زن، وکالت نامه محضری طلاق
 • برگه گواهی عدم بارداری زوجه از مراکز معتبر
 • نظر واحد مشاوره در دادگاه خانواده
 • اگر توافق  و طلاق در دوران عقد و نامزدی باشد، گواهی بکارت از پزشکی قانونی

وکیل طلاق توافقی چه کمکی در پروسه طلاق توافقی می کند؟

اولین مسئولیت یک وکیل طلاق توافقی مشاوره کامل در خصوص پروسه طلاق به موکل خود است. یک وکیل خوب صادق و رازدار است و باری اسرار زندگیویارزش قائل است. او به موکلش در خصوص رساندن او به حق و حقوق کامل خود صادقانه تلاش می کند. در پرونده های طلاق گاهی موضوع پیچیده می شود که وجود یک وکیل خبره طلاق در دادگاه و سایر مراحل آن بسیار کمک کننده است. از آنجایی که طلاق یک امر ناراحت کننده مخصوصا برای فرزند است، حضور یک وکیل مجرب در کوتاه تر شدن پروسه پرونده و طی شدن سریع تر مراحل دادگاه نقش پررنگی ایفا می کند.

حضانت فرزندان در طلاق توافقی

اگر زوجین در خصوص حضانت فرزندان به توافق رسیده باشند، دادگاه به توافق آن ها در خصوص حضانت فرزند احترام گذاشته و تعداد دیدار از سوی والد دیگر نیز بین زوجین توافق می شود. در غیر اینصورت قانون بین آن ها حکم می کند.

مطابق ماده ۱۱۶۸ و ۱۱۶۹ قانون مدنی: اولویت حضانت فرزندان تا سن ۷ سالگی با مادر است و بعد از آن تا رسیدن به سن قائنی پدر اولویت دارد. همه این موارد در صورتی است که وضعیت هر دو والد شرایط نگهداری فرزند را داشته اشند همچنین طبق ماده ۱۱۷۹ قانون مدنی هیچ یک از والدین نباید از نگهداری فرزند امتنا بورزد.

شرایط کامل دریافت حضانت فرزند چگونه است؟

طلاق توافقی

حق طلاق به صورت طبیعی با مرد است. مطابق مفاد قانون مدنی درصوت طلاق از جانب مرد این طلاق رجعی است و مرد می تواند در مدت عده به زن رجوع کند. مگر یکی از شروط طلاق بائن برقرار باشد.

در صورتی زن می تواند در خواست طلاق کند که:

 • زوجه اثبات کند زوج یکی از شروط ضمن عقد را رعایت نکرده است
 • عسر و حرج زوجه ثابت شود
 • زوج حق طلاق خود را با وکالت بلاعزل به زوجه داده باشد

اما طلاق توافقی به معنای توافق کامل زن و شوهر در مقابل حقوق زناشویی مثل مهریه و نفقه و حضانت فرندان و سایر حقوق است دادگاه در این صورت به این توافق بین زوجین احترام می گذارد.

طلاق رجعی و طلاق بائن

طلاق رجعی طلاقی است که در طی آن مرد می تواند در مدت عده زن، به زن رجوع کند. در این مدت زن مکلف به انجام وظایف زناشویی است. مگر آنکه درخواست طاق از طرف زن محقق شده باشد که در این زمان مرد حق رجوع ندارد. درصورت رجوع مرد در طلاق رجعی، طلاق باطل می شود.

طلاق بائن در سه مورد اتفاق می افتد. در طلاق بائن مرد حق رجوع به زن را ندارد.

 1. طلاقی که قبل از نزدیکی باشد
 2. طلاق دادن زن یائسه
 3. طلاق خلع و مبارات
 4. سومین طلاق بعد از سه وصلت متوالی با یکدیگر

طلاق خلع و مبارات به چه صورت است؟

پانوشت: بهترین وکیل طلاق توافقی در کرج , وکیل خبره طلاق در کرج , بهترین وکیل خانم برای طلاق در کرج , وکیل طلاق فوری , حق الوکاله ارزان در طلاق توافقی , مشاوره رایگان طلاق توافقی

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *